Naprawa ubytków lakieru samochodowego

przez dnia sie 24, 2016 w Blog | 0 komentarzy

Ubytki w karoserii to standardowe, wpisane w koszty użytkowania auta uszkodzenia, które nie muszą być wcale wynikiem poważnych stłuczek. Wystarczy drobny kamyczek spod koła jadącego przed nami samochodu, by zobaczyć wgniecenia na masce czy drzwiach pojazdu. Co robić w takiej sytuacji? Oto kilka naszych porad.

bmw-423587_1280

Naprawa samochodów Warszawa – czy warto?

Niektóre drobne ubytki możemy spróbować naprawić sami, ale jeśli nie mamy wprawy w takich zabiegach, lepiej zostawmy to profesjonalistom. Lakiernik warszawa cennik nie musi wcale szczególnie obciążać naszego budżetu, a jeśli wybierzemy dobrego, sprawdzonego blacharza, efekty pracy będą znacznie lepsze, niż gdybyśmy mieli robić to sami. Wygląd naszego pojazdu to jedno, ale jeśli zaniedbamy kwestię ubytków lakieru, wkrótce możemy mierzyć się ze znacznie poważniejszymi i bardziej kosztownymi problemami. Żeby uniknąć częstych wizyt u blacharza/lakiernika, pomyślmy też o zabezpieczeniu auta przed negatywnymi skutkami naturalnych czynników: wiatru, gradobicia, deszczu itd. Garażowany samochód jest znaczniej mniej narażony na szkody, ale wiele zależy także od samej konstrukcji auta. Jeśli posiada ono niskie zawieszenie, jest bardzo prawdopodobne, że wizyty u w zakładzie blacharsko-lakierniczym będą częstsze niż u posiadaczy samochodów z wyższym zawieszeniem. Jakość oraz grubość warstwy lakieru na karoserii też nie jest bez znaczenia. Jeśli dopiero decydujemy się na zakup auta, zwróćmy uwagę na grubość powłoki, która nie powinna być mniejsza niż 120 μm (mikronów).

Warsztat blacharski Warszawa – jak to wygląda?

Nie łudźmy się, że usługa zostanie wyświadczona podczas naszej przerwy na kawę. Naprawa ubytków lakieru wymaga od nas, byśmy zostawili samochód w zakładzie na kilka dni (w zależności od wielkości ubytku, jest to przeważnie od 2 do 4 dni). Taką wizytę należy zatem wcześniej dobrze zaplanować, a jeśli jeździmy na co dzień, powinniśmy załatwić sobie na ten okres auto zastępcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>